W dniu 12.01.2018 r. Członkowie Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach wzięli udział w corocznym spotkaniu noworocznym, na którym omawiano miniony rok działalności oraz plany do realizacji na przyszły rok.

Spotkanie otworzył i powitał zgromadzonych licznie przedsiębiorców Przewodniczący Rady Izby Bogdan Sadowski, a zarazem Prezes suwalskiej spółki SABO.

Izba, która reprezentuje przedsiębiorców na forum wojewódzkim i ogólnopolskim, zrzesza ok 100 firm i instytucji nie tylko z Suwałk, ale także z Augustowa i Sejn.

Działalność Izby prowadzona jest od niespełna czterech lat i ciągle obserwowane jest zainteresowanie przystąpieniem do tej organizacji. – Im będzie nas więcej, tym lepiej, gdyż silny głos grupy i racje przedsiębiorców muszą być słyszane i argumentowane zarówno w kontaktach z władzami lokalnymi, wojewódzkimi, jak i z rządem – mówił Prezes Bogdan Sadowski.

Oprócz reprezentowania interesów firm do niej należących, Izba pomaga w rozwiązywaniu sporów, ułatwia kontakty z kontrahentami oraz udział w krajowych i zagranicznych misjach i targach a także wspiera działalność około biznesową.

Poprzednie spotkanie noworoczne Członków Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach miało miejsce w sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury, a uświetnił je występ zespołu Golec uOrkiestra. Teraz areną dorocznego wydarzenia była hala targowa firmy Malow, a oprawę tworzyli suwalscy muzycy, w większości wywodzący się z grupy Nocny Patrol. I wówczas, i teraz życzenia pomyślności w nowym roku złożył obecny na tych wydarzeniach Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Noworoczne spotkanie w hali Malow, w której prezentowany jest dorobek firmy, ale też historia miasta i techniki, miało charakter spotkania biznesowego połączonego z dwiema sesjami szkoleniowymi. Przedstawiciele mBanku ostrzegali przed przestępczością w cyberprzestrzeni, potencjalnymi atakami na systemy i konta klientów. Natomiast Gospodarze obiektu, na czele z Henrykiem Owsiejewem – Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Malow i Członkiem Rady Izby oraz Romanem Kaletą – Prezesem Zarządu spółki Malow, przedstawili w teorii i praktyce systemy zarządzania, automatyzacji i robotyzacji procesu produkcji w firmie, która jest wiodącym producentem mebli metalowych w Europie.

Oprawę gastronomiczną wydarzenia zapewniło Centrum Bankietowe „Astoria” przy ul. Hubala 5 w Suwałkach, również przedsiębiorca zrzeszony w Izbie Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach.