Szanowni Przedsiębiorcy,

W wyniku podjętej współpracy z Członkiem Naszej Izby – Kancelarią Ząbkiewicz Przełomski & Partnerzy, Adwokacka Spółka Partnerska z siedzibą w Suwałkach (16-400) przy ul. Waryńskiego 41B lok. 2 (tel. (+48) 87 563 22 23, fax. (+48) 87 563 22 24), w związku z trudną sytuacją przedsiębiorców wywołaną światową pandemią COVID-19 oraz działaniami ustawodawcy mającymi zneutralizować jej skutki, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w webinarium poświęconym pakietowi pomocowemu w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach.Każdy może uczestniczyć w webinarze w dowolnym miejscu, w pracy lub w domu. 

Celem spotkania online jest przybliżenie projektowanych rozwiązań trudnej sytuacji przedsiębiorców, w tym między innymi wyjaśnienie ustawowych zagadnień obejmujących:

1. Zwolnienia ze składek ZUS,

2. Czasowe zniesienie opłaty prolongacyjnej,

3. Świadczenie postojowe w kwocie do około 2 tys. zł,

4. Przedłużenia zezwoleń na pracę dla obcokrajowców,

5. Przesunięcie lub odroczenie terminów płatności,

6. Zaliczki na podatek PIT i CIT,

7. Zwolnienia i ulgi podatkowe,

8. Mikropożyczki do 5 tys. zł, świadczenia dla mikro i makro przedsiębiorców,

9. Rozliczenie strat podatkowych w CIT i PIT,

10. Zalecenia dotyczące organizacji pracy. 

Webinarium odbędzie się w poniedziałek (06 kwietnia br.) o godz. 12.00. Czas trwania ok. 1,5 h. Udział jest bezpłatny.

Aby uczestniczyć w spotkaniu należy pobrać darmowy program umożliwiający przeprowadzenie konferencji online znajdujący się pod adresem:  https://zoom.us/download.

Prowadzącymi spotkanie będą speakerzy – prelegenci:

– adwokaci: Katarzyna Ząbkiewicz i Paweł Przełomski z Kancelarii Ząbkiewicz Przełomski & Partnerzy, Adwokacka Spółka Partnerska, 

– Ewa Dembska – Biuro Rachunkowe SIGNUM s.c. Katarzyna Wasilewska, Ewa Dembska w Suwałkach.

W trakcie spotkania można będzie zadawać pytania na bieżąco na czacie tekstowym lub wysłać pytanie do prelegenta.

Link z zaproszeniem do spotkania na platformie webinarowej zostanie przesłany bezpośrednio na adres mailowy przed webinarium. Po zainstalowaniu programu wystarczy kliknąć w link, aby dołączyć do webinarium.